Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je u nás noveho?

5. 2. 2009

Kromě PFka jsem už dlouho nic pořádného o nás nenapsala. A přitom se toho hodně událo.

Eliška měla svůj první svátek. Přišlo ji blahopřát hodně lidiček a dostala hodně krásných dárečků. Také Vanoce jsme si parádně užili. Prvně jsme měli živý strom - velkou borovici až Obrazekke stropu. Bála jsem se, jestli ji na sebe neshodí, ale byla ze stromku u vytržení a na štěstí se na něj nevěšela. Jako obvykle dostala nádherné dárečky, mimo jiného venkovní houpadlo, které máme teď doma a denně na něm blbne.

Jinak je to stále učiněný andílek - ve dne a dáblík v noci. Takže se dá říct, že jsem se už téměř rok a půl pořádně nevyspala. :-(

V polovině listopadu jsme byly na očkování Trivivacem a od té doby máme samé zdravotní potíže. Dva dny po očkvání se hodně osypala ekzémem. Nejdřív na nožičkách, přišlo nám to strašné, ale to jsem ještě netušili, že to pak bude i na celém tělíčku. K tomu se přidal noční kašel.
Navštívili jsme kožaře, diagnoza = těžký atopik. Ale naštěstí jsem dostala tip na krém A-derma s ovesným mlékem a situace se rychle lepšila až teď už má jen malá ložiska pod kolénkama. Snad to tak udržíme nebo budeme muset najít co jí ekzém způsobuje. Bohužel jsme museli přestat chodit na plavání, je to velká škoda, Elišku to moc bavilo.
S kašlem se až tak nedaří. Přijali jsme všechna možná opatření, studená, větraná místnost, zvednutá postýlka, cibulová šťáva, dokonce zirtec, pro případ alergie atd. 
Eliška stále v noci kašle. Vyšetření krve, stěry z krku ani ORL nic neukazali. Ještě zbývý alergologie...ale to je na dlouhé lokte, tak uvidíme.

Jinak je ELiška užasný tvoreček. Už hodně věcí chápe a rozumí, až se člověk někdy diví. Nějak automaticky předpokládáme, že když ještě nemluví tak nerozumí, ale není to pravda. Když jí řeknu,jdi do koupelny a přines pyžamko, tak ho přinese. Když ji při koupání řeknu, že umejeme vlásky, sama si lehne do vody, namočí si ručkama vlásky. Je moc šikovná.

Začíná říkat i pár slůvek. Tak především vede mamííííí, tatííííí, babííííí, dědííííí. Také houpy, hajíííí, papa, dudu (dudlík), oblíbené spojení je "dudu není". Bá znamená bác nebo hodit nebo míček.  A když jí řekneme " jak mluví Vietnamci"...začne roztomile dělat "bla,bla,bla" :-)

 

pokracovani priste