Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem přišla na svět

21. 5. 2008

Narodila jsem se 14.8.2007 v půl osmé večer v Kladenské nemocnici. Svůj příchod na svět jsem už ale ohlásila noc předtím, kdy mamce praskla plodová voda, takže máma strávila noc v nemocnici, kde se vůbec nevyspala kvůli poslíčkům. Od té doby se vlastně už nevyspala vubec :-)Obrazek

V pět hodin odpoledne se doktoři rozhodli porod urychlit. Dorazil tatínek, který maminku povzbuzoval a měřil čas kontrakcí. A pak už šlo všechno jak po másle.

Když jsem vykoukla na svět, ukázali mě mamce jen na chvilku a pak mě s tátou nesli vážit a měřit a protože jsem byla hodně malinká (2490 gr, 47 cm) musela jsem se jít dopéct do inkubátoru.

Mezitím se čekalo na odloučení placenty, které se nechtělo moc ven. Po dvou dramatických hodinách, kdy mi museli dát celkovou narkózu dopadlo nakonec vše dobře a mě odvezli dospat na pokoj. Elišku nechali v inkubátotru na nedonošenecké JIP.

Eliška se narodila s vrozenou vadou nožky, které má latinský název pes equinovarus. O této vadě jsme naštěstí už věděli od 17.týdne těhotenství, tak jsme na to byli docela  připraveni. Více informací  v rubrice Pes equinovarus.
Aby se nožka  mohla začít korigovat do správného úhlu, už 14 hodin po porodu dostala Eliška první sádru, kterou pak každý druhý den měnili.

 

Náhledy fotografií ze složky Narození Elišky