Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše zkušenosti s homeopatií

6. 3. 2009

Chci navázat na předchozí příspěvek o Eliščině dlouhotrvajícím kašli.

Ale pěkně po pořádku. K homeopatovi chodíme už od 4 měsíce. Pradůvodem bylo Eliščino hodně špatné spaní. Uspávání byl úkol pro celou rodinu a končil kolem půlnoci, pak se stejně ale často budila a hrozně plakávala ze spaní. Nevěděli jsme zda ji něco trápí, jestli nebolí nožička nebo co se děje. Nikdo mi nedokázal poradit.

Od návštěvy homeopata se všechno začalo zlepšovat. Bohužel to bylo pořád nahoru dolů. Efekt homeopatik vydržel vždy jen do další nemoci nebo očkování.

Po očkování trivivacem v listopadu 08 se ELišce masivně rozjel atopický ekzém. Začalo to na nožičkách, ale nakonec to měla i po tělíčku a začínal se objevovat i na obličeji.  Nebudu ani popisovat návštěvu první kožařky, kde mě strašně vytočili. Nakonec jsme skončili na kožní ambulanci v nemocnici, kde pan doktor konstatoval že máme těžkého atopika. Předepsal nám imunosupresivní mast a vybavil spousty rad a omezení.

Shodou okolností jsem v té době objevila krém Aderma creme de Soin, na bázi ovesného mléka a spolu s homeopatiky se do týdne atopický ekzém uklidnil a zůstali jen malá ložiska pod kolénky. Od té doby se střídavě zhoršuje a zlepšuje, ale už nikdy nebyl tak strašný jako na začátku.  S chuti jsem při další návštěvě ukazovala panu doktorovi našeho "těžkého atopika" :-)

Kašel se objevil spolu s ekzémem a trval bez přestávky 3 měsíce. Eliška kašlala jen v noci, 2-3x za noc záchvaty kašle, někdy zvracela, často se dusila. ORL, vytěry z krku, krevní odběry - všechno bylo v pořádku. Ještě čekáme na výsledky z alergologie. 
Nakonec jako vzdy jsme se obratili na homeopata. Léčení komplikovalo další očkování. Ale po podání správného léku Eliška přestala ze dne na den kašlat :-)

Rozumem nechápu na jakém principu homeopatika vůbec fungujou, když jde o milionkráté ředění ničeho. Ale fungujou. Naučila jsem se, že když má ELiška horečku - nepotlačuju jí žádnými léky, děláme zábaly a octové obklady. Každá horečka předtím kdy jsem podala Nurofen zhoršila její spaní i ostatní souběžné problémy.  A ejhle ono to jde - není nutné hned cpát do toho malého tělíčka léky.  Dokonce (tuktuktuk) nebýt problémů s ekzémem, nočním kašlem a průvodní negativní reakce z očkování, tak ani nevíme co je nemoc, kašel, rýma...
I tak máme starostí nad hlavu.